• Inšpiratívne stretnutie s Michalom Meškom

18. 4. 2024

Ďalšie inšpiratívne stretnutie "INSTRET" na našej škole sa konalo v utorok, 16. apríla. Stretnutie s úspešným podnikateľom Michalom Meškom, spolumajiteľom a riaditeľom kníhkupectva Martinus, si okrem našich študentov nenechali ujsť  ani študenti školy Pro scholaris.

Michal Meško je držiteľom ocenení – Podnikateľ roka 2020, Manažér roka 2023, Martinus – najobľúbenejšia značka roka 2023. S našimi študentami sa podelil o svoj príbeh a skúsenosti z budovania úspešného podnikania.

Kľúčové myšlienky stretnutia:

• Začať s podnikaním môžete kedykoľvek: Dôležitá je vášeň, odhodlanie a ochota učiť sa.
            • Zlyhanie je kľúčom k úspechu: Naučí vás cenným lekciám a posunie vpred.
            • Nebojte sa robiť chyby: Posadnutosť nerobením chýb bráni rastu.
            • Inšpirujte sa od rôznych vzorov: Každý z nich vás môže ovplyvniť iným spôsobom.
            • Vytvárajte si vlastný príbeh: Nečakajte na príležitosti, ale vytvorte si ich.
            • Vyhľadajte silný tím: Hľadajte ľudí s rôznymi zručnosťami a skúsenosťami, ktorí vás dopĺňajú a obohacujú.
            • Zamerajte sa na hodnotu, nie na peniaze: Dôležitejšie je vytvárať hodnotu pre zákazníkov.
            • Neustále sa zlepšujte: Vždy je priestor na rast a posun vpred.

Stretnutie bolo plné motivácie a študenti získali cenné rady pre ich budúcnosť.

Adriana Tvrdá, učiteľka