• Futbal

Medzi najobľúbenejšie športy našich žiakov patrí samozrejme futbal. Na škole sa hrá najmä takzvaný malý futbal 4+1 - Futsal. Žiaci majú možnosť si ho zahrať na viacerých moderných ihriskách a v telocvničniach.

Počas školského roka organizujeme pravidelne viaceré turnaje, v ktorých súťažia buď jednotlivé ročníky alebo samostatné skupiny žiakov:

Na škole funguje tiež Futbalový krúžok, do ktorého sa môže dostať 30 vybraných chlapcov. Trénujú 2 krát do týždňa a raz do mesiaca majú víkendové sústredenie, ktoré okrem intenzívneho tréningu, slúži aj na budovanie partie a spoločenstva medzi hráčmi.

Chlapci z futbalového krúžku reprezentujú potom našu školu na rôznych ďalších súťažiach a turnajoch. Niektoré z nich sú organizované mestom Žilina ako napríklad Stredoškolská futsalová ligaFutbalové majstrovstvá okresu. Medzi dôležité momenty futbalového krúžku patrí tiež celoslovenský saleziánsky futbalový turnaj KAMA a účasť našich chlapcov na Turnaji o pohár väzenského kaplána v ÚVT Šučanoch.

Vyvrcholením futbalovej sezóny pre našich žiakov je účasť na medzinárodnom podujatí v zahraničí PGSI - saleziánskych športových hrách.

Žiaci, ktorí majú o futbal ešte väčší záujem môžu sa tiež stať členmi futbalového 1.KŠK u saleziánov v Žiline.