• Praktické vyučovanie

Praktické vyučovanie prehlbuje u žiakov praktické zručnosti a prináša cenné praktické skúsenosti v danom odbore. Žiaci pod dozorom majstrov odbornej výchovy (MOV) získavajú základné pracovné návyky, učia sa samostatne pracovať, dodržiavať technologické postupy, normy a zásady bezpečnosti práce. Vedení sú pritom k zodpovednosti, starostlivosti o zverené prostriedky a aktívnemu postoju pri riešení úloh.

Odborný výcvik a odborná prax sa vykonáva v školských dielňach a zmluvných pracoviskách firiem, s ktorými škola spolupracuje. Zmluvné pracoviská sú vybavené najmodernejšími zariadeniami a pripravujú žiakov na reálne pracovné prostredie, ktoré žiakov čaká po skončení štúdia. Na praktickej výučbe žiakov sa podieľa hlavný majster, 12 majstrov odbornej výchovy a poverení inštruktori v jednotlivých firmách.

Riadenie praktického vyučovania zabezpečuje hlavný majster

Mgr. Peter Dubiel.

Časový rozvrh praktického vyučovania

dopoludnie