• Autoopravár - mechanik

• Príprava v školskom vzdelávacom programe Autoopravár – mechanik zahŕňa teoretické a praktické vyučovanie a prípravu.

• Teoretická príprava

• Je organizovaná v priestoroch školy, v  odborných učebniach  vybavených  modernou  didaktickou technikou, veľkou súčiastkovou základňou, modelmi,  nástennými tabuľami. Na meranie elektrických veličín a súčiastok  sa využívajú meracie panely  De Lorenzo. Pracuje sa s  osciloskopom na   posúdenie  stavu a správnej  funkcie jednotlivých komponentov v automobile.  Vyučujúci využívajú inovatívne metódy výučby na zlepšenie motivácie žiakov.  Získané vedomosti sa preverujú  e-learningovými  testami vytvorenými vyučujúcimi odborných predmetov pomocou tabletov.

• Praktická príprava

• Je organizovaná formou odborného výcviku

• v zrekonštruovaných školských dielňach praktického vyučovania
        • na zmluvných pracoviskách v autorizovaných servisoch

Žiaci

• vedia pracovať s výpočtovou technikou a používať softvér  potrebný  na vykonávanie práce s diagnostickým prístrojmi
        • majú k dispozícii a  pracujú s modernými diagnostickými prístrojmi od fy BOSCH, fy Gutmann
        • získavajú zručnosti  pri  nastavovaní  geometrie kolies a náprav na modernom zariadení od firmy Hunter
        • používaním valcovej skúšobne bŕzd a testeru tlmičov vedia posúdiť ich správnu funkciu
        • vedia  obsluhovať  vyvažovačku kolies, plničku klimatizácie, regloskop na nastavovanie svetlometov
        • v trenažérovej učebni žiaci pri simulácii porúch  na školskom automobile získavajú zručnosti  pri ich zisťovaní  pomocou diagnostických prístrojov a ich odstraňovaní
        • rozoberajú a skladajú jednotlivé komponenty poháňacej sústavy motora

Dielne odborného výcviku sú vybavené nadštandardnými  pracovnými náradiami používanými pri oprave automobilov.

• Uplatnenie absolventa

• Absolvent  učebného odboru je kvalifikovaný odborný pracovník schopný vykonávať príslušné práce v automobilovom priemysle, v autoservisoch a iných prevádzkach, kde sa vykonáva údržba, diagnostika, opravy, servis a montáž automobilov.
        Rozsah získaných vedomostí a praktických zručností umožňuje absolventom ďalej sa vzdelávať, zaujímať sa o vývoj vo svojom odbore. Po skončení štúdia má možnosť získať maturitné vysvedčenie v dvojročnom nadstavbovom študijnom odbore dopravná prevádzka.