• Počet návštev: 8577426
    • Náš nedávny pobyt na chate pri malebnej dedinke Lomná na Orave nám poskytol autentický zážitok zo života v súlade s prírodou.

Nezabudnuteľné chvíle s nami zdieľala rodina Antušáková. Ich otvorenosť a ochota zdieľať s nami svoje domáce prostredie nám umožnili zažiť pravú oravskú pohostinnosť. Pozorovanie denných činností, starostlivosť o dobytok a včelárstvo, nám dalo cenný vhľad do oravského spôsobu života. Tieto skúsenosti nám umožnili lepšie p
      • Saleziánske múzeum "Casa Don Bosco" v Turíne organizuje pri príležitosti 200. výročia sna dona Bosca z deviatich rokov dočasnú výstavu. Venuje sa prehĺbeniu rozprávania histórie a ikonografie sna, ktorý zmenil život turínskeho svätca a orientoval jeho životné kroky k inšpirácii a zrodu saleziánskeho diela a charizmy.
          • My, dievčatá zo SJOROZY, sme sa zúčastnili na ďalšom dievčenskom teambudingu - GALSe. Začiatkom mája sme prežili tri záživné dni v príjemnej chate Patúch, nachádzajúcej sa v krásnom prostredí.
            • Spontánne akcie sú niekedy najlepšie. Pán majster prišiel s nápadom a viacerí sme sa pridali. Vyšľapali sme si na vyhliadku v Divinke. Výhľady boli neskutočné. Počas týždňa to skôr vyzeralo na dážď, ale ranné slnečné lúče nás presvedčili, že by sme si nemali nechať ujsť túto prechádzku. Naozaj sa oplatilo - špekačky nám po výstupe neskutočne chutili, nadýchali sme sa čerstvého vzduchu a čo je najväčším plusom, že sme sa navzájom viac spoznali a p
              • Koncom apríla sa vybraní žiaci tretích ročníkov spolu s učiteľmi zúčastnili na odbornom školení zameranom na hybridné vozidlá a elektromobily.

Školenie pozostávalo z teoretickej časti, v ktorej nás školiteľ pán Krekule voviedol do problematiky riadenia pohonov elektromobilov a hybridných vozidiel. Či už išlo o akumulátory, motory, chladenie a podobne. V praktickej časti sme mali možnosť vidieť akumulátor hybridného vozidla, spaľovací motor spo
                • Uplynulý víkend sa v Kunerade uskutočnilo stretnutie bývalých žiakov - exalievov, ktorí študovali na našej škole v rokoch 1997 - 2002. Ich pozvanie prijali aj učitelia a majster OV.
                  • Ručne vyrábaný epoxidový stolík so štýlovým kovovým podnožím z rúk našich stolárov, ktorí ho vyrobili počas praxe. Ak hľadáte jedinečný kus nábytku, ktorý dodá vášmu domovu charakter, takýto stolík je skvelou voľbou. Vyrobili ich naši šikovní stolári a vďaka našim grafikom máme toto parádne foto pre Vás. Tešíme sa z ich práce

• Exkurzia do firmy Continental Púchov

27. 11. 2023

V stredu 15. novembra 2023 navštívili žiaci I. NDŠ odboru dopravná prevádzka výrobný závod na
                            pneumatiky v Púchove.

Exkurzia sa začala v Technologickom centre predstavením firmy a jej výrobného programu. Dozvedeli sme sa, aké sú v súčasnosti požiadavky na moderné pneumatiky, čo všetko sa pri ich vývoji berie do úvahy.

• Akčný víkend 2023

27. 11. 2023

Napriek tomu, že bola neskorá jeseň a počasie nebýva to najkrajšie, predsa sme uskutočnili v rámci našej saleziánskej školy sv. Jozefa Robotníka tradičný Akčný víkend v novom šate. Po dlhom čase sme sa vrátili na pôvodné obľúbené miesto pri nohách Veľkej Fatry – Škutovky. Kto by stále nevedel, kde to je, nech googli na mape.

• Exkurzia do mobilného laboratória

14. 11. 2023

Počas dňa otvorených dverí na Dopravnej akadémii v Žiline sme si so skupinou študentov II.NDŠ išli pozrieť mobilné laboratórium Škoda EDU.Lab.

Ide o projekt spoločnosti Škoda, v rámci ktorého nám predviedli najmodernejšie automobilové technológie používané vo firme Škoda – robotika, umelá inteligencia, 3D tlač, virtuálna realita. Okrem toho sa žiaci zaujímali aj o vystavovaný model elektromobilu ENYAQ Škoda a ťahač Scania.

• Exkurzia Osvienčim

14. 11. 2023

Exkurzia do Osvienčimu začala skoro ráno. Predtým ako sme sa dostali na miesta, známeho koncentračného tábora z druhej svetovej vojny, navštívili sme nákupné stredisko, kde sme sa posilnili.

Osvienčim je miesto, kde nacisti väznili a utláčali milióny ľudí. Podmienky pre väzňov boli hrozné. Boli denne vystavení hladu, násiliu a neľudskému zaobchádzaniu. Väzňov tam bolo veľa, lebo boli deportovaní zo všetkých okupovaných krajín vrátane Slovenska. Umierali z dôvodu vyčerpania, chorôb, hladu, mučenia a ohlodávania hlodavcami. Pri nedodržaní pravidiel boli ihneď popravení nemeckými vojakmi. Väzňom sa jedlo nedávalo, boli vystavení nútenej práci, mučeniu a hladovaniu. Boli im odopierané základné ľudské práva. Osvienčim je hrozná a tragická časť histórie, ktorá nám pripomína dôležitosť poučiť sa z minulosti a pracovať na tom, aby sa takéto hrôzy už nikde neopakovali.

• Okresné kolo vo futsale stredných škôl 2023

14. 11. 2023

27. 10. 2023 sa uskutočnilo okresné kolo vo futsale stredných škôl Žilinského okresu.

Na turnaji sa zúčastnila aj naša škola, ktorá hrala v skupine s SPSŠ stavebná, Bilingválnym gymnáziom Žilina a Strednou odbornou školou poľnohospodárstva. V skupine sme sa umiestnili na druhom mieste, kde sme prehrali iba s budúcim víťazom SPSŠ stavebným. Ďalšie dva zápasy sme vyhrali, ale aj napriek tomu nepostúpili do ďalších bojov o medaily. Zanechali sme veľmi dobrý dojem. Boj o konečné 5. - 6, miesto je veľmi pekné. Vieme, na čom máme popracovať a o rok sa pokúsime postúpiť ďalej. Ďakujem všetkým chalanom, ktorí mali záujem ísť si zahrať.

• Cenník služieb

• Ponuka autoopravárenských, stolárskych a stavebných prác.

Cennik_autoopravari_4_2023.pdf

KONTAKT: