• Podujatia k rôznym sviatkom

Vianoce, Mikuláš, don Bosco či Veľká noc... to všetko sú dôležité a výnimočné momenty roka, ktoré nám dávajú príležitosť osláviť ich s našimi žiakmi v atmosfére rodinnosti a radosti, ktorá je typická pre saleziánsky výchovný systém. Tak ako pri iných podujatiach aj tu sú hlavnými aktérmi a pomocníkmi samotní žiaci.

• MIKULÁŠ NA ŠKOLE - príde navštíviť a obdariť sladkosťou každú triedu a každú dielňu

• VIANOČNÁ VEČERA NA INTERNÁTE - slávnostný moment usporiadaný chlapcami a asistentmi z internátu, na ktorý sú pozvaní tiež pedagógovia zo školy a naše žiačky bývajúce na internáte GSF, je to večer plný scénok, smiechu a darčekov.

• OSLAVA SVIATKU DON BOSCA - oslava patróna saleziánov don Bosca je na škole sprevádzaná mnohými podujatiami ako odovzdávanie polročných vysvedčení s oceňovaním úspešných žiakov, kultúrny program pre celú školu počas dňa (divadlo alebo kino) a  slávnostný obed pre všetkých zamestnancov školy, ktorý je výbornou príležitosťou poďakovať im za ich pedagogické nadšenie a angažovanosť. Pre internatistov sú oslavy spojené tiež so slávnostnou večerou a športovými turnajmi. Na sviatok don Bosca sa tiež organizuje malé posedenie a stretnutie s exallievmi (absolventmi) našej školy.