• Športové akcie

Jedným z typických znakov saleziánskej výchovy je integrálny (všestraný) rozvoj osobnosti. Na našej škole sa ho snažíme realizovať aj prostredníctvom športu, športových akcií a pobytov v prírode.

• ŠPORTOVÝ DEŇ PANNY MÁRIE POMOCNICE - je to športový deň pre celú školu.  Uskutočňuje sa na všetkých športových plochách a ihriskách našej školy a na saleziánskom Oratku. Žiaci majú možnosť prežiť deň zábavy, športu a hier so svojimi priateľmi a okrem typických športov majú možnosť vyskúšať si aj rôzne nové zaujímavé aktivity.

• TURNAJE - počas školského roka organizujeme školské turnaje v rôznych športoch. V obľúbenom futbale sú to Turnaj Miška Magoneho, Turnaj o pohár riaditeľa školy, Turnaj Panny Márie Pomocnice, Turnaj na sviatok don Bosca, ale tiež celoškolské turnaje v ping-pongu či v kalčete. Z týchto súťaží môžu žiaci postúpiť aj na okresné a celoslovenské kolá.

• VÝSTUP TITUSA ZEMANA - turistický výstup na Veľký Kriváň v Malej Fatre je organizovaný vždy na konci septembra nielen pre žiakov, ale tiež exallievov, priateľov školy a saleziánsku farnosť v Žiline

• BIELY PLÁŠŤ ARTEMITE ZATTIHO - keď je k nám príroda štedrá, tešíme sa zo snehu a ideme si ho užiť na bežkársky prechod pohorím Javorníky

Video z outdoorových akcií nájdete tu: