• Akcie pre druhákov

• Orientačné dni

• Zážitkový kurz určený pre triedne kolektívy druhých ročníkov. Odpovedá na potreby mladých ľudí, ich učiteľov a  atmosféru v triede jedinečným spôsobom zážitkovej pedagogiky a preventívnej výchovy. Je realizovaný formou troch dní prežitých na chate v prírode alebo v inom saleziánskom stredisku s pedágógmi a saleziánmi našej školy a s externými školiteľmi.

• Lyžiarsky výcvik

• Súčasťou integrálneho rozvoja a vzdelávania v druhom ročníku stredných škôl je tiež ponuka lyžiarskeho kurzu. Na našej škole sa snažíme, aby táto akcia nebola iba výcvikom zameraným na športovú prípravu ale tiež zážitkom spoločenstva. Lyžiarsky výcvik preto uskutočňujeme ako 5 dňový pobyt na chate v prírode, kde počas dňa sú žiaci na svahu rozdelení do malých skupiniek, kde sa im venuje jeden pedagóg alebo inštruktor. Ostatné momenty dňa patria spoločnej zábave, spoločenským hrám na chate, prechádzkam v prírode či besedám a prednáškam so zaujímavými hosťami ako napríklad s členmi Horskej záchrannej služby, športovcami či športovými trénermi a inštruktormi. Tento pestrý program a pobyt na chate v prírode umožňuje druhákom prehĺbiť aj vzájomné vzťahy a partiu v triede.

• Janko Bosco Cameriere

• Obľúbená akcia druhákov Venček spojený s kurzom spoločenského správania alebo "po našom" Janko Bosco Cameriere. Uskutočňuje sa od októbra až do februára jeden krát do týždňa 1,5 hodiny v priestoroch spoločenskej sály (auly) saleziánskeho domu. Kurz je určený pre chlapcov bývajúcich na internáte ale tiež pre ďalších záujemcov, tanečnými partnerkami sú im dievčatá z rôznych ročníkov našej školy alebo z iných našich družobných škôl. Názov Janko Bosco Cameriere je inšpirovaný zo života don Bosca, kedy si ako mladý chalan musel zarábať na svoje živobytie a štúdium rôznymi prácami. Bolo to obdobie jeho života, kedy sa naučil rôzne remeslá a zručnosti, ktoré mu potom slúžili aj pri práci s mládežou. Tak isto chceme aj my, aby chlapci mali možnosť prostredníctvom tohto kurzu rozšíriť svoje schopnosti a zručnosti aj mimo tie študijné a odborné. Majú možnosť naučiť sa tu nie len tancovať ale tiež za asistencie pedagógov a učiteľov absolvovať jednoduchý kurz slušného a spoločenského správania.