• Akcie pre prvákov

• Zoznamovací výlet

• Počas prázdnin ponúkame pre všetkých budúcich prvákov pobytovú akciu v priestoroch školy s ubytovaním na internáte. Majú tak možnosť spraviť prvý krok v spoznaní sa nazvájom a preskúmať tiež niečo z toho, čo ich čaká v septembri.

• Cechovačka

• Po začatí školského roka čakajú prvákov obľúbené imatrikulácie a slávnostné pasovanie za členov našich cechov autoopravárov, stolárov, murárov a grafikov.

• Akčný víkend

• Program určený pre všetkých žiakov prvého ročníka s cieľom prehĺbiť vzájomné vzťahy medzi žiakmi a ich duchovný život. Je realizovaný formou spoločného víkendu prežitého na chate v prírode v priateľskej atmosfére medzi saleziánmi, pedagógmi a žiakmi prostredníctvom zážitkových aktivít, športu a prednášok s diskusiami.

• Plavecký výcvik

• Súčasťou doplnkových rozvojových aktivít pre našich prvákov je aj plavecký výcvik. Prebieha väčšinou v druhom polroku školského roka počas jedného mesiaca, kedy žiaci absolvujú štyri dvojhodinové tréningové výcviky v mestskej plavárni. Na kurze sa žiakom venujú profesionálni tréneri a je tiež prítomný učiteľ telesnej výchovy. Plavecký výcvik je dôležitým momentom, kedy žiaci môžu nadobudnúť alebo prehĺbiť túto športovú zručnosť, ale tiež užiť si kamarátov zo svojho ročníka aj v trochu inom prostredí ako, je to školské.